Góra w Tybecie. Pielgrzymka na święty szczyt Colin Thubron

ISBN: 9788375365238

Published:

Paperback

216 pages


Description

Góra w Tybecie. Pielgrzymka na święty szczyt  by  Colin Thubron

Góra w Tybecie. Pielgrzymka na święty szczyt by Colin Thubron
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 216 pages | ISBN: 9788375365238 | 7.28 Mb

Kajlas, najświętsza ze wszystkich gór świata – czczona przez jedną piątą ludzkości – wznosi się za wałem centralnych Himalajów, niedostępna i nie całkiem realna. Według najstarszych wierzeń wiruje niczym wrzeciono, oś wszelkiego stworzenia, wznosiMoreKajlas, najświętsza ze wszystkich gór świata – czczona przez jedną piątą ludzkości – wznosi się za wałem centralnych Himalajów, niedostępna i nie całkiem realna. Według najstarszych wierzeń wiruje niczym wrzeciono, oś wszelkiego stworzenia, wznosi się nieskończenie wysoko do pałacu Brahmy, największego i najodleglejszego z bogów.

Równie głęboko schodzi pod ziemię. Z jej podnóży wypływają cztery wielkie rzeki, które poją świat – Indus, Brahmaputra, Ganges i Satladź. Jest ucieleśnieniem astralnego piękna, źródłem wszechświata. Wielu wierzy, że okrążenie góry Kajlas wymazuje grzechy całego życia.Colin Thubron dołącza do pielgrzymów w żmudnej wędrówce z Nepalu poprzez wyżyny Tybetu aż do magicznych jezior u podnóży świętej góry.

Trafia do odciętych od świata wiosek, rozpadających się klasztorów, zakątków olśniewających pięknem nieujarzmionej przyrody. Idzie, by poznać historię tego szlaku i by rozmyślać w samotności. Po śmierci matki odbywa pielgrzymkę w przeszłość, z czułością wspominając swoich bliskich i rozważając tajemnicę śmierci.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Góra w Tybecie. Pielgrzymka na święty szczyt":


akademiarozwoju.biz.pl

©2014-2015 | DMCA | Contact us