Jakie sporty walki warto trenować?


Jakie sporty walki warto trenować?
Zanim zapiszesz się na jakikolwiek sport walki warto co nieco się o nic dowiedzieć. W dzisiejszym artykule poruszymy: boks i brazylijskie jiu-jitsu.

Sporty walki stójka czy parter?

Jeżeli interesujesz się już tematem od dłuższego czasu, jesteś oczytaną osobą w tym temacie to z pewnością przyszło Ci zobaczyć dwa pojęcia, takie jak: stójka i parter. Co jest lepsze? Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jeśli chodzi o samą stójkę, to walka toczy się na nogach i nie ma możliwości przewrócenia przeciwnika żadnym chwytem, obaleniem, co jest dozwolone w sportach parterowych. Co będzie dla Ciebie lepsze? Odpowiedź da Ci sprawdzenie się zarówno w ringu i na macie. To bardzo indywidualna sprawa, co bardziej będzie Ci odpowiadało. Niemniej jednak warto spróbować najpierw jednego, potem drugiego i dać sobie samemu odpowiedź.

Dlaczego warto wybrać boks?

Rzadko jaki sport tak potrafi dać w kość człowiekowi, jak właśnie boks. Z pozoru w tym sporcie bardzo dużo myśleć (w końcu to szermierka na pięści), a także jest mnóstwo wysiłku tlenowego. Świetnie rozwija ogólną koordynację ruchową, dlatego warto już jako dziecko zacząć treningi. Może to pomóc nam nawet w przenosinach do innego dyscypliny, nie tylko sportów walki. Boks jest także uważany za szlachetną, męską rywalizację, ale ostatnio wśród Pań także zyskuje popularność.

Brazylijskie jiu-jitsu dlaczego warto?

Treningi BJJ pozwolą nam na opanowanie walki na ziemi. Występuje podział na tak zwane no-gi (walka bez kimon) i gi (walka w kimonie). Trenowane BJJ w kimonie może świetnie imitować ubrania, co może nam pomóc w samoobronie, kiedy napadłby nas napastnik na przykład na ulicy. Z pewnością w BJJ jest mniej wysiłku tlenowego niż w boksie, ale to na pewno bardzo interesujący sport, gdzie występuje niezliczona ilość technik kończących, pozwalających przetoczyć przeciwnika i wiele więcej. Trenujecie jakieś sporty walki?


Podoba ci się? Podziel się z przyjaciółmi!

Jaka jest twoja reakcja?

hejt hejt
0
hejt
zmieszany zmieszany
0
zmieszany
fail fail
0
fail
zabawne zabawne
0
zabawne
naukowe naukowe
0
naukowe
miłość miłość
0
miłość
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
wygrana wygrana
0
wygrana
Alicja Laskowska

Fanka wszelkiej polskiej literatury, na co dzień studentka na kierunku ekonomicznym. Zakupy i śledzenie modowych nowinek, tak spędzam wolny czas. Właścicielka dwóch psów, czyli psiara na całego!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybierz Format
Test osobowości
Seria pytań, które zamierzają ujawnić coś o osobowości
Quiz na drobiazgi
Seria pytań z prawidłowymi i nieprawidłowymi odpowiedziami przeznaczony do sprawdzania wiedzy
Ankieta
Głosowanie do podejmowania decyzji lub ustalenia opinii
Historia
Tekst sformatowany, ze wstawkami i efektami wizualnymi
Lista
Klasyczne Dostęp Do Internetu-Listki
Odliczanie
Klasyczny Internetu Odliczanie
Otworzyć Listę
Prześlij swój własny punkt i zagłosuj na najlepsze zdjęcie
Liście Rankingowej
Upvote lub downvote, aby wybrać lepszego elementu listy
Meme
Załaduj własne zdjęcia, aby tworzyć własne memy
Wideo
Osadzanie Youtube, Vimeo lub Vine
Audio
SoundCloud lub Mixcloud osadza
Obraz
Zdjęcie lub GIF
Gif
Format GIF