Na co zwrócić uwagę, karmiąc buldoga francuskiego?


Na co zwrócić uwagę, karmiąc buldoga francuskiego?

Jak pewnie większość z Was wie, buldog francuski to niezwykle wymagająca rasa, szczególnie jeśli chodzi o pokarm, jaki im dajemy. Z całą pewnością nie są to psy, którym możemy dać do jedzenia cokolwiek ze stołu. Wymagają one szczególnego podejścia do ich diety, ze względu na ich dość dużą tendencję do chorób, o której pewnie większość z Was wie.

Kiedy już zdecydowaliśmy się na powiększenie naszej rodziny o buldożka francuskiego, przede wszystkim powinniśmy zacząć od wprowadzenia dla niego jak najlepszej diety. Na początku, warto już wyeliminować z jadłospisu, kurczaka pod każdą postacią. W zdecydowanej większości przypadków takie mięso nie służy bulwom. Zazwyczaj, objawami nietolerancji kurczaka w diecie buldoga francuskiego, są brzydkie gazy i częsty, luźny stolec. Jeśli nie przypominamy sobie, żebyśmy kupowali jakiś produkt z tym mięsem, warto przeczytać na opakowaniu karmy, bądź smakołyków, czy czasem w składzie nie pojawiają się śladowe ilości mięsa z kurczaka. Jeśli znajdziemy taką informację – od razu mamy odpowiedź, skąd mogły się wziąć te przykre problemy.

Kolejnym, dość często nietolerowanym składnikiem w diecie buldogów francuskich, jest kaczka. Oczywiście, jeśli są to bardzo małe ilości, nie powinno być raczej z tym problemu. Problem zaś pojawia się wtedy, kiedy w dużej mierze skład stanowi właśnie takie mięso. Z własnego doświadczenia powiem, że duże ilości kaczki w diecie tych psów, mogą objawiać się potężnymi biegunkami i gazami. Jeśli zauważymy takie problemy u naszej bulwy, możemy zatem już się domyślić, jaki konkretny składnik za tym stoi. Buldogi francuskie to przeurocza i bardzo kochana rasa. Najlepszym rozwiązaniem dla ich diety będzie podawanie im tylko suchej karmy dobrej jakości, przykładowo z Brita (Lamb&Rice, Salmon&Potato, która świetnie się sprawdza u naszej buldożki), bądź Acany, a do tego można dodać także trochę mokrej karmy np. z Doliny Noteci z jagnięciną, którą nasza sunia uwielbia. 😊


Podoba ci się? Podziel się z przyjaciółmi!

Jaka jest twoja reakcja?

hejt hejt
0
hejt
zmieszany zmieszany
0
zmieszany
fail fail
0
fail
zabawne zabawne
0
zabawne
naukowe naukowe
0
naukowe
miłość miłość
0
miłość
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
wygrana wygrana
0
wygrana
Alicja Laskowska

Fanka wszelkiej polskiej literatury, na co dzień studentka na kierunku ekonomicznym. Zakupy i śledzenie modowych nowinek, tak spędzam wolny czas. Właścicielka dwóch psów, czyli psiara na całego!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wybierz Format
Test osobowości
Seria pytań, które zamierzają ujawnić coś o osobowości
Quiz na drobiazgi
Seria pytań z prawidłowymi i nieprawidłowymi odpowiedziami przeznaczony do sprawdzania wiedzy
Ankieta
Głosowanie do podejmowania decyzji lub ustalenia opinii
Historia
Tekst sformatowany, ze wstawkami i efektami wizualnymi
Lista
Klasyczne Dostęp Do Internetu-Listki
Odliczanie
Klasyczny Internetu Odliczanie
Otworzyć Listę
Prześlij swój własny punkt i zagłosuj na najlepsze zdjęcie
Liście Rankingowej
Upvote lub downvote, aby wybrać lepszego elementu listy
Meme
Załaduj własne zdjęcia, aby tworzyć własne memy
Wideo
Osadzanie Youtube, Vimeo lub Vine
Audio
SoundCloud lub Mixcloud osadza
Obraz
Zdjęcie lub GIF
Gif
Format GIF