Rozwój Twojego dziecka


Rozwój Twojego dziecka

Wydaje się, że suplementacja cynku pomaga w postępie u niemowląt poniżej szóstego miesiąca życia. Badania dostarczyły sprzecznych dowodów dotyczących wpływu nadużywania substancji odurzających przez matkę podczas ciąży i po jej zakończeniu na poprawę zdrowia dzieci.

Dzieci, których matki pracują, są również mniej skłonne do częstych wizyt lekarskich, które są dobrze urodzone i rzadziej są karmione piersią, co, jak potwierdzono, poprawia komponenty rozwojowe. Efekty są silniej odczuwalne, gdy panie powracają do pracy w pełnym wymiarze godzin w pierwszym roku życia dziecka. Wyniki te mogą również częściowo wynikać z istniejących wcześniej różnic między matkami, które wracają do pracy, a tymi, które nie odpowiadają różnicom charakteru lub przyczyn powrotu do pracy. Wpływ niskiego poziomu żelaza na wzrost poznawczy i iloraz inteligencji jest tematem, który wciąż jest przedmiotem konsensusu.

Rozwój wewnętrzny dziecka

Szereg elementów wpływa na przebieg i rozwój doskonalenia dziecka wewnątrz danej osoby. Uosabiają one wrodzony lub biologiczny skład samego dziecka i zewnętrzne wpływy, takie jak gospodarstwo domowe, społeczeństwo, ekonomia, zdrowie i tradycja. Zatem rozwój i doskonalenie są natychmiastowo związane z dietą dziecka, zamożnością, stylami rodzicielstwa, edukacją i interakcją z przyjaciółmi. Niektóre z głównych teorii rozwoju dziecka są często nazywane wielkimi teoriami; próbują opisać każdy aspekt rozwoju, zazwyczaj stosując podejście etapowe. Inne są często nazywane mini teoriami; jako alternatywa skupiają się wyłącznie na racjonalnie ograniczonym aspekcie rozwoju odpowiadającym postępowi poznawczemu lub społecznemu.

Istnieją jednak znaczne różnice w osiąganiu kamieni milowych, nawet między dziećmi z trajektoriami rozwojowymi w ramach typowych różnic. Niektóre kamienie milowe są bardziej zmienne niż inne; na przykład wskaźniki mowy receptywnej nie wykazują dużej zmienności wśród dzieci z typowym słuchaniem, ale kamienie milowe ekspresji mowy mogą być dość zmienne. Analiza empiryczna podejmująca próbę odpowiedzi na te pytania może wykazać szereg prawidłowości. Początkowo analiza obserwacyjna w sytuacjach naturalistycznych może być potrzebna do opracowania narracji opisującej i definiującej aspekt zmiany rozwojowej, odpowiadającej modyfikacjom w reakcjach odruchowych w pierwszym roku. Po tym rodzaju pracy mogą następować badania korelacyjne, gromadzące informacje o wieku chronologicznym i jakimś rozwoju podobnym do rozwoju słownictwa; statystyki korelacyjne można wykorzystać do zmiany stanu. Takie badania dotyczą cech dzieci w różnym wieku.

Niektóre badania nad rozwojem dziecka badają wpływ wiedzy specjalistycznej lub dziedziczności, porównując cechy różnych zespołów dzieci w zasadniczo nierandomizowanym projekcie. Inne badania mogą wykorzystywać losowe projekty do porównywania wyników dla grup dzieci, które otrzymują zupełnie inne interwencje lub akademickie środki zaradcze. Etapy wzrostu mogą się pokrywać lub być związane z określonymi różnymi aspektami rozwoju, odpowiadającymi mowie lub ruchowi.

Pamiętaj o wieku i osobowości Twojego dziecka

Podczas poszukiwania programu, który najlepiej spełnia jego potrzeby, pamiętaj o wieku i osobowości swojego malucha. Zrozumienie, co sprawia, że ​​Twoje dziecko naprawdę czuje się bezpiecznie, i zrozumienie czynności, które lubi i z których może się uczyć, sprawi, że dokonasz rozróżnienia przy ostatnim wyborze opieki nad dzieckiem. Inwestowanie we wczesnych latach jest prawdopodobnie jedną z najmądrzejszych rzeczy, jakie może zrobić wieśniak. Doświadczenia z wczesnego dzieciństwa mają głęboki wpływ na poprawę umysłu – wpływając na uczenie się, dobre samopoczucie, zachowanie i wreszcie na życiowe możliwości. Bliskie relacje z różnymi opiekuńczymi i niezawodnymi dorosłymi nie wpływają na energię głównego związku młodszego dziecka z jego tatą i mamą. W rzeczywistości wielu opiekunów może promować społeczny i emocjonalny rozwój młodszych dzieci. To powiedziawszy, częste zakłócenia w opiece i duża rotacja personelu oraz słaba, wysokiej jakości interakcje w ramach programów wczesnego dzieciństwa mogą osłabić zdolność dzieci do określenia pewnych oczekiwań dotyczących tego, czy i jak ich potrzeby zostaną zaspokojone.


Podoba ci się? Podziel się z przyjaciółmi!

Jaka jest twoja reakcja?

hejt hejt
0
hejt
zmieszany zmieszany
0
zmieszany
fail fail
0
fail
zabawne zabawne
0
zabawne
naukowe naukowe
0
naukowe
miłość miłość
0
miłość
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
wygrana wygrana
0
wygrana
Alicja Laskowska

Fanka wszelkiej polskiej literatury, na co dzień studentka na kierunku ekonomicznym. Zakupy i śledzenie modowych nowinek, tak spędzam wolny czas. Właścicielka dwóch psów, czyli psiara na całego!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybierz Format
Test osobowości
Seria pytań, które zamierzają ujawnić coś o osobowości
Quiz na drobiazgi
Seria pytań z prawidłowymi i nieprawidłowymi odpowiedziami przeznaczony do sprawdzania wiedzy
Ankieta
Głosowanie do podejmowania decyzji lub ustalenia opinii
Historia
Tekst sformatowany, ze wstawkami i efektami wizualnymi
Lista
Klasyczne Dostęp Do Internetu-Listki
Odliczanie
Klasyczny Internetu Odliczanie
Otworzyć Listę
Prześlij swój własny punkt i zagłosuj na najlepsze zdjęcie
Liście Rankingowej
Upvote lub downvote, aby wybrać lepszego elementu listy
Meme
Załaduj własne zdjęcia, aby tworzyć własne memy
Wideo
Osadzanie Youtube, Vimeo lub Vine
Audio
SoundCloud lub Mixcloud osadza
Obraz
Zdjęcie lub GIF
Gif
Format GIF